Inuici, ludzie zamieszkujący biegun północny używają ułożonych z kamienia wież do oznaczania terenów bogatych w karibu czy ryby. To inukshuki. W tej grze zbuduj swoje własne budowle używając kamiennych i śnieżnych boków. Liczy się szybkość, ale i dokładność!
Znacie grę Ubongo? Jej autor proponuje nam kolejną świetną „układankę”, tym razem w wersji 3D, na karcie zadania nie mamy wszystkich potrzebnych elementów, a na dodatek musimy uważać na grawitację.
Macie do dyspozycji kamienne bloki w 4 kolorach oraz śnieżne bloki w 4 kształtach. Są dwa zestawy kart: podstawowe oraz zaawansowane. Wybieracie poziom trudności i potasujcie odpowiednie karty. Następnie włóżcie je do stojaka. Gracz rzuca kostką, wyjmuje kartę ze stojaka i wkłada ją do podpórki tak, aby zwierzę, które wypadło na kostce znajdowało się na dole. To jest wasze ułożenie bloków kamieni. Teraz musicie je ustawić, posiłkując się białymi blokami, tak, aby ich pozycja wobec siebie się zgadzała z ta na karcie i żeby konstrukcja była w stanie samodzielnie stać.
Jeśli skończyłeś krzyczysz Tuki. Jak wszyscy gracze skończą, sprawdzacie, czy wszyscy mają prawidłowe budowle. Jeśli tak, rundę przegrywa ten, który ostatni zbudował swoją, jeśli nie, to przegrywa ten, który nie zrobił tego prawidłowo. Za karę dostaje kartę z inukshukiem. Całą rozgrywkę przegrywa ten, kto zebrał 5 takich kart.
Tuki to świetna gra dla graczy w wieku 8+, skierowana jest od 2 do 4 graczy. Cza rozgrywki to około 30-40 minut. To świetna zabawa, która ćwiczy wyobraźnię przestrzenną i logiczne myślenie. Liczy się tu dokładność, ale i szybkość. Ma prostą mechanikę, zasady są naprawdę krótkie i do opanowania w 5 minut. Równie fajnie będzie się w nią grało starszym jak i młodszym graczom.
Elementy przykuwają uwagę swoja prostototą, na dodatek są bardzo fajnie wykonane. Gra ma kilka wariantów ułożenia tych samych bloków i naprawdę spory zestaw kart, dzięki czemu jest regrywalna i za każdym razem dostarcza fajnych emocji.
Polecam. My bawimy się przy niej świetnie.
Recenzja powstałą we współpracy z wydawnictwem.
Dodaj komentarz